Ubytování v Amsterdamu

Město na řece Amsel, vodní kanály, kavárny s marihuanou, symfonický orchestr, muzea, čtvrť červených luceren. To vše vám nabízí hlavní město Nizozemska – Amsterdam.

Amsterdam

První zmínky o Amsterdamu jsou ze 13.století, kdy byla založena vesnice na břehu řeky Amsel. Tato osada se pomalu rozrůstala a ve 14.století získala udělení městských práv. Město začalo vzkvétat díky hanzovnímu obchodu se všemi přístavními městy. Amsterdam se pomalu stával střediskem obchodu, a proto není divu, že do města přicházelo mnoho významných osobností. Sedmnácté století se nazývá „Zlatým věkem“ Amsterdamu, stal se totiž nejbohatším městem světa. Amsterdam byl nejdůležitějším místem námořní přepravy v Evropě a finančním centrem světa. Jeho sláva ale pomalu pohasínala a v 18. a 19. století dostal Amsterdam velkou ránu – Napoleonské války, ze které se jen těžko vzpamatovával. Na konci 19.století však město opět získalo ztracenou prosperitu. Přišla druhá „zlatá doba“. Byla postavena muzea, kanály spojující město a okolní svět, vlaková nádraží, koncertní haly. Během 2. světové války bylo deportováno mnoho židů, mezi nimi např. Anna Franková. V současnosti patří Amsterdam k největším a nejdůležitějším městům Evropy.

Památky, památky a zase jen památky

Velké finanční příjmy ve středověku pomohly k vybudování krásných pamětihodností, které okouzlí každého.V Amsterdamu platí, že nic není nemožné, proto si zde každý najde něco pro sebe. Můžete navštívit královský palác, brusírnu diamantů, amsterodamskou burzu, nakoupit tradiční sýry na trhu, projet se po kanálech na loďce nebo jen tak odpočívat v parku. Vše je obrovský zážitek, který se vám vryje hluboko do paměti.

Centrem města je náměstí Dam. Zde se odehrávala většina holandských dějin. Od založení města, přes korunovaci králů a královen, příchod napoleonských vojsk, až po protesty „dětí květin“ v 60.letech 20.století. Dnes je místem oslav nebo naopak protestů. Kromě městského a soudního dvora(Královský palác) na něm naleznete i burzu či Nový kostel, v němž jsou králové a královny uváděny do úřadu. V samotném srdci Amsterdamu leží nejstarší městská čtvrť – Berijnhof. Komplex budou je dokonalou ukázkou nizozemské architektury ze 14.století. Od 17.století vznikaly v Amsterdamu dílny na zpracování diamantů. Obchodu s diamanty kralovali španělští Židé. Dnes se tímto řemeslem živí pouze 600 lidí.

V roce 1531 vznikla v Antverpách první burza. Amsterdam ji však brzy předstihl. Nizozemsko si díky akciím zajistila ochranu proti vojenskému ohrožení. Dnes se s akciemi obchoduje pouze na internetu.

Amsterdam

Ve čtvrti Červených luceren, která se nachází mezi náměstím Dam a Novým trhem, naleznete uličky lásky. V oknech výloh si můžete prohlédnout prodejné dívky, které vám jsou k mání ve dne i v noci. Mnoho turistů sem ale jde pouze proto, aby si prohlédli nádherné domy lemující všechny uličky. Bohužel je zakázáno fotografovat, a tak si je musíte uchovat pouze ve své paměti.

Město plné mostů

V Amsterdamu naleznete obrovské množství mostů. Je jich přes 1200. Většinou jsou to mosty zvedací, aby pod nimi mohly projíždět lodě, ale nalezneme zde i vysoko klenuté mosty kamenné, ty jsou především v centru města. Nejznámější z mostů je Magre Brug.

Chcete výhodně nakoupit? Na Albert Cuyp marktu naleznete vše. Od suvenýrů, přes květiny, sýry, ryby, až po oděvy, boty a stánky s rychlým občerstvením. Odpočinout si můžete v přilehlých kavárnách a restauracích.

Náměstí Leidseplein je jedním z center nočního života v Amsterdamu.V jeho blízkosti naleznete největší kluby v Amsterdamu, kde hraje každý večer hudba různých stylů. Nedaleko náměstí jsou restaurace, bary a nechybí ani slavné cofeeshopy.

Svůj výlet můžete zakončit návštěvou některého z muzeí. Největší v Holandsku je Národní muzeum. V něm nahlédnete do obyčejného života všech Holanďanů v období rozkvětu jejich státu v 17. století. Můžete zde obdivovat Rembrandtovu Noční hlídku. Vang Goghovo museum zase nabízí největší ucelenou sbírku děl tohoto významného malíře. Mnohé zaujme Museum hašiše, kde se setkáte s mnoha drogami, které lze na černém trhu nakoupit. Návštěvy Amsterdamu rozhodně nebudete litovat. Každému nabídne něco ze své bohaté nabídky, takže neváhejte, rozhodně to za to stojí.

Objednat ubytování v Amsterdamu!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Amsterdam

Hledáte levné ubytování v Amsterdamu? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!