Ubytování v Berlíně

Hlavní město Německa, zároveň jedna ze spolkových republik, jedno z největších měst v Evropě, berlínská filharmonie, Národní galerie, botanická zahrada, třída Unter den Linden, Braniborská brána... Všemi těmito slovy se dá popsat město Berlín.

Berlín

Již v 6.století se okolo dnešního Berlína objevovaly germánské kmeny. Ale první zmínka o Berlínu je z roku 1244. Růst města byl ale velmi pomalý. V 15.století byl Berlín vládním městem braniborských kurfiřtů a markrabích. Rozmach nastal na začátku 18.století, kdy se Berlín stal hlavním městem Pruského království. Na konci 19.století pak hlavním městem nově založené Nové říše. V první polovině 20.století nastoupila Hitlerova strana NSDAP. Po druhé světové válce se Německo rozdělilo na západní a východní blok. NDR s východním Berlínem jako hlavním městem a SRN s hlavním městem Bonn. V roce 1961 došlo k rozdělení Berlína Berlínskou zdí, která je dodnes symbolem rozdělení Německa. V roce 1989 Berlínská zeď padla. Pád se každoročně oslavuje festivalem Love Parade.

Velmi významným symbolem je Braniborská brána. Vznikala na konci 18. století. Je vysoká asi 26 metrů a na šířku má asi 66 metrů. Dominují jí dórské sloupy zdobené reliéfy. Na vrcholu brány je sousoší Kvadrigy.

Berlín a památky a zábava

Při prohlídce Berlína nezapomeňte na Berlínskou radnici. Byla postavena na konci 19.století. Její název vznikl podle zdiva, ze kterého je postavena. Po válce musela projít rekonstrukcí. Její zajímavé zdobení-vlysy vás zaujmou na první pohled. Jde o techniku zvaná kamenná kronika.

Známou památkou je také Kaiser – Wilhelm – Gedachtniskirche. Během 2.světové války byl vážně poničen. Dnes můžeme vidět už jen věž k níž přibyla nová moderní zvonice a svatyně z modrého skla.Při návštěvě Berlína nezapomeňte navštívit alespoň některé z muzeí. Jedním z nich je Pergamon-Museum. Výstava starožitnictví řeckých, římských a islámských artefaktů.

Berlín

Německé technické muzeum nabízí výstavy starých lokomotiv, aut i letadel. Mnoho z vystavených věcí si můžete vyzkoušet. Prohlédnout si můžete také mlýny, pivovar, či kovárnu.

Svůj výlet můžete zakončit na Fernsehturn. Televizní věž z roku 1969 vysoká přes 365 metrů s otočnou kavárnou. Při dobrém počasí a viditelnosti můžete dohlédnout až do vzdálenosti 40 km.

Objednat ubytování v Berlíně!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Berlín

Hledáte levné ubytování v Berlíně? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!