Ubytování v Bratislavě

Největším a zároveň hlavním městem Slovenska je Bratislava. Jedná se prakticky o centrum dění dvou velkých žup, a to Bratislavské a Prešpurské. Bratislava leží na obou březích řeky Dunaj a její přesnější lokalizace říká, že její místo se nachází v jihozápadní části Slovenska. Z jižní části hraničí prakticky skoro hlavní město jak s Rakouskem, tak i s Maďarskem.

Bratislava

V současné době žije v Bratislavě zhruba nějakých 430 000 obyvatel. Bratislava je krásným městem, které jezdí navštěvovat spousty lidí prakticky neustále. Mimo tu skutečnost, že se na jejím území nachází velké množství pamětihodností a rozličných zajímavých staveb, je třeba říct, že je možné se tady také setkat s různými organizacemi, jež zde mají svá sídla. Typickým příkladem může být třeba sídlo středoevropské centrály Mezinárodní finanční korporace označované IFC. Jinak zde sídlí třeba také Populační fond OSN pro oblasti Evropy a západní části Asie.

Krásná, moderní, historická

Bratislava je historickou metropolí a pobyt v ní jistě ocení nejen milovníci památek. Nejstarší název tohoto města spadá do roku 907, kdy se Bratislava nazývala Braslavespurch. Později ovšem vystřídala ještě několik dalších pojmenování. Území dnešního hlavního města Slovenska bylo osídleno již zhruba kolem roku 400 před naším letopočtem. V této době zde pobývali Keltové. Ti zde dokonce postavili své oppidum, které disponovalo mimo jiné vymoženosti také mincovnou. Poté, co došlo ke stěhování národů, se na území dnešního hlavního města Slovenska dostali samotní Slované. Ve středověku byla Bratislava dlouhá léta součástí velké Uherské říše. Ve 20. století hrála tato metropole poměrně důležitou roli jak v období 1. republiky, tak i v průběhu 2. světové války.

Bratislava

Pravděpodobně nejznámější bratislavskou památkou je Bratislavský hrad. Tento symbol hlavního města se tyčí přibližně na hradním vrchu, jenž se klene přibližně 85 metrů nad hladinou Dunaje. Právě na hradním vrchu obývali již zmiňovaní Slované. Hrad stojí od 10. století. Prakticky od této doby byl několikrát přebudován v různých architektonických stylech tak, jak šly za sebou. V roce 1811 došlo k jeho požáru a shořel až do svých základů. V polovině 20. století byl tento hrad kompletně rekonstruován převážně v barokním provedení. Mimo samotného Bratislavského hradu bychom našli v hlavním městě Slovenska ještě mnoho různých památek. Na mysli máme zejména historické jádro metropole. Tady zaujme zejména Stará radnice, která je tvořena hned několika budovami, jež byly postaveny v průběhu 14. a 15. století. V současné době je možné tady navštívit městské muzeum. Hodně poutavá je z architektonického pohledu také Michalská brána. Ze sakrálních staveb bychom určitě neměli opomenout Katedrálu svatého Martina, která byla postavena zhruba od 13. do 16. století. Až do roku 1830 sloužila tato stavba jako korunovační prostory uherských králů. Navštívit by hosté měli také Františkánský kostel pocházející z 13. století. Jedná se pravděpodobně o stavbu, která svým interiérem zaujme zejména proto, že byla nejméně poničena a její interiéry jsou do značné míry původní.

Městská část Devín nabízí ruiny prastarého Devínského hradu. Situován je nad ústím řeky Moravy do Dunaje. Tento hrad měl doslova klíčovou polohu pro Velkou Moravu, jelikož ležel na jejich hranicích a později také logicky na hranicích samotného Uherska. V ruiny se proměnil až v průběhu napoleonských válek v roce 1809. Za kuriozitu je považován také podzemní židovský hřbitov, který leží u vjezdu do nábřežního tramvajového tunelu.

Objednat ubytování v Bratislavě!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Bratislava

Hledáte levné ubytování v Bratislavě? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!