Ubytování v Brně

Druhým největším městem v České republice je moravská metropole Brno. Toto město je druhým největším jak z pohledu rozlohy, tak i z hlediska počtu obyvatel. Těch žije v oblasti Brno – střed přibližně kolem 410 000. V širším slova smyslu zde žije přibližně dvojnásobek tohoto počtu.

Brno

Co se týká samotné polohy, tak město Brno je situováno na soutok dvou velkých řek – Svitavy a Svratky. Nejvyšším bodem Brna je Kopeček. Brno se stalo postupem času také hodně významným místem z pohledu administrativního aparátu. Sídlí zde česká justice a také Ústavní soud. Jinak zde ale také sídlí celkem 36 fakult, jež jsou součástí hned 11 univerzit. Zapomenout nelze ani na studio Českého rozhlasu a velké množství architektonických skvostů. Jako příklad je možné jmenovat třeba hrad Špilberk anebo Katedrálu svatého Petra a Pavla, která je známa pod názvem Petrov.

Historické a bohaté město

Brno je historickým městem, což potvrzuje již jen ten fakt, že jeho pozůstatky spadají již do období paleolitu. Za své mluví zejména artefakty nalezené v oblasti Stránské skály. Slované přišli na území oblasti dnešního Brna zhruba od 5. do 7. století. Píše se o nich již ve slavné Kosmově kronice. Ve 13. století byla Brnu přidělena i městská práva a stalo se sídlem Moravského markrabství. Postaven byl hrad Špilberk a úloha města jako takového se mnohem zvýšila. Jinak se také Brno stalo hlavním městem Moravy, a to v roce 1641. Dokonce došlo i k tomu, že tady byly přesunuty i Zemské desky. V roce 1850 došlo k velkému katastrálnímu rozšíření Brna o další přilehlá území. Připojeno bylo celkem 20 katastrálních obcí. Brno současnosti nabízí jak velmi rozšířený kulturní život, tak i velkou spoustu krásných památek a architektonických zajímavostí, zapomenout nelze ani na rozličné možnosti sportování a provozování rozličných aktivit.

Brno proslulo zejména funkcionalismem. Tento umělecký architektonický styl zde zanechal mnoho stop. Pravděpodobně nejzajímavější stavbou se stala vila Tugendhat. Jedná se o rodinnou vilu, která byla postavena ve třicátých letech 20. století. Tato stavba je řazena mezi vrcholy evropského funkcionalismu. Jejím autorem z architektonického pohledu je Ludwig Miese ven der Rohe. Budova je významná zejména z pohledu velmi netradičního prostorového členění. V roce 2001 došlo dokonce k zápisu vily Tugendhat do Seznamu kulturního a přírodního dědictví Unesco. Jednou z nejvýznamnějších staveb a dominant této moravské metropole je bezesporu hrad Špilberk. Tento hrad náleží do městské části Brna – střed na stejnojmenném kopci. Samotná stavba vznikla již v 13. století díky mocnému vladaři Přemyslu Otakarovi II. Z dalších památek Brna nelze zapomenout na Katedrálu svatého Petra a Pavla. Ta se nachází ve stejné městské části jako hrad Špilberk a jde o národní kulturní památku, která je dokonce vyobrazena desetikorunové minci. Stavba katedrály je dílem známého architekta Augusta Kirsteina. Brno nabízí také překrásné okolí, které je charakteristické zejména Moravským krasem.

Moravská metropole se proslavila zejména velmi rušným kulturním životem. Základ tvoří zejména brněnská divadla, kterých se zde nachází hned několik. Mezi velmi známé scény je řazena zejména Reduta nacházející se na Zelném trhu. Mezi významná divadla ale také patří třeba Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo, Městské divadlo Brno či divadlo Bolka Polívky. Vybírat si mohou návštěvníci Brna také z několika kin. Zaujmou určitě zejména promítací sály Velkého špalíčku anebo některé z původních kin, mezi které se řadí třeba Scala či Lucerna.

Objednat ubytování v Brně!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Brno

Hledáte levné ubytování v Brně? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!