Ubytování v Budapešti

Hlavní město Maďarska Budapešť je hospodářským, dopravní a také historickým a správním centrem celé této země. Budapešť zároveň funguje také jako správní centrum Pešťské župy. Hlavní město Maďarska zabírá celkovou plochu kolem 525 km2 a leží v podstatě jak na březích Dunaje, tak i na několika ostrovech, které tato řeka svým tokem vytváří.

Budapešť

Nejvýznamnější z ostrovů je Markétin ostrov, jenž leží v centrální oblasti hlavního města. Velká části jižní části Budapešti je položena Csepelském ostrově. Řeka Dunaj dělí Budapešť do dvou částí, které jsou odlišné zejména svým geografickým členěním. Část, která leží při levém břehu Dunaje, je tvořena rovinatým povrchem. Kolem pravého břehu se nacházejí Budínské vrchy. Ty dosahují průměrné výšky přibližně okolo 500 metrů nad mořem. V Budínských vších je možné najít hned několik turistům přístupných jeskynních systémů. Za hlavní bohatství Budapešti je považováno několik termálních pramenů a také spousta historických památek, které tato metropole nabízí.

Za památkami do Maďarska

Budapešť je z pohledu historie velmi starým městem. Ostatně již v 1. století před naším letopočtem v oblasti se u pramenů na úbočí Gellértova vrchu usídlili Keltové. Právě oni uměli první využívat blahodárných účinků zdejších lázní. To samé platí prakticky také o Římanech, kteří založili osadu Aquincum. Ta byla situována severním směrem od současného centra Budapešti. Tato osada prakticky sahala na oba dva břehy řeky Dunaj. Maďaři jako národ přišli na území tehdejší Pannonie až v 10 století. Právě od této doby v hlavním městě sídlili postupem času všichni uherští králové. Po období rozkvětu za nadvlády Zikmunda Lucemburského a Matyáše Korvína přišel také vpád Turků, kteří zde zanechali také stopy svého působení. Jinak lze ale nalézt po Budapešti zejména velké množství památek z období vlády Habsburků.

Když se člověk podívá na Budapešť, tak jistě zaujme již jen samotný vrch Gellért, na kterém byla postavena socha Svobody a také známá citadela. Zapomenout nelze ani na sochu svatého Gellérta, která je situována na úbočí vrchu. Severním směrem od tohoto vrchu se nachází vrch Varhégy, na kterém se tyčí mohutný královský palác, který je ještě obehnán tradiční obrannou středověkou kamennou zdí. Určitě je třeba jmenovat také Matyášův chrám a taktéž obdivuhodné kostely pod takzvaným Hradním vrchem. Pravděpodobně nejznámější a také nejúchvatnější budovou, která byla postavena na perském břehu, je zcela jistě budova Országáz, tedy budova maďarského parlamentu. Postavena byla v novogotickém stylu a její stáří činí přibližně 100 let. Výška této budovy činí úctyhodných 96 metrů a uvnitř jí je celkem 700 místností. Mnozí odborníci tuto stavbu považují za jednu z nejmohutnějších státnických budov v celé Evropě. Ze sakrálních staveb je nutné připomenout alespoň Baziliku svatého Štěpána. Jednou z nejznámějších ulic v Budapešti je Váci utca. tato rušná třída je typickým obrázkem mnoha architektonických směrů, kterými si Maďarsko jako takové prošlo.

Budapešť

V podstatě jednou z hlavních přírodních krás Budapešti je již jen samotný park na Markétině ostrově. Prohlédnout je možné si také světoznámý park soch. Byly zde přesunuty sochy státníků z období komunismu. Krásná přírodní rezervace typická výskytem krátkonožky evropské je Orlí vrch. Pro děti je ideální zábavný park Vidám park a taktéž zoologická zahrada, která leží v městském sadu. Jinak se na území hlavního města Maďarska nachází 123 vyvěrajících pramenů. Jmenovat lze namátkou třeba Královské lázně anebo lázně Széchenyi.

Objednat ubytování v Budapešti!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Budapešť

Hledáte levné ubytování v Budapešti? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!