Ubytování v Drážďanech

Jestliže chce člověk vidět krásné umění a také velmi zajímavé město, měl by zavítat do Drážďan. Ty představují druhé největší město v Sasku a svým postavením jsou také městem okresním. Drážďany byly původně markraběcím sídlem a postupně se vyvinuly až v zemské město Saska. V Drážďanech v současné době sídlí zemská vláda, sněm a také zde byla zbudována technická univerzita.

Drážďany

Drážďany jsou poměrně důležitou dopravní tepnou, jelikož kolem nich probíhá řada dálnic a dopravních uzlů. Drážďany disponují také vlastní tramvajovou a autobusovou sítí. V současné době v této saské metropoli žije více než 100 000 obyvatel. Spolu s dalšími městy, kterými jsou Lipsko, Chemnitz a Halle tvoří velký metropolitní region.

Za památkami do Německa

Drážďany lákají zejména svou historií a také nádherným kulturním prostředím. Samotné slovo Drážďany bylo odvozeno od starosrbského výrazu Drežďany, který označoval oblasti bažinaté obklopené lužními lesy. Jinak první zmínka o Drážďanech pochází již z roku 1206. Jedná se tedy o město s hlubokou tradicí, jež počíná v období raného středověku. Jako příklad skvělého architektonického bohatství je možné jmenovat hned několik staveb, které jsou vyvedeny většinou v barokním stylu. Z nejvýznamnějších jsou to Albertinum, Taschenbergpalais anebo Zwinger. Velmi hodnotné jsou i stavby sakrálního charakteru, mezi něž řadíme třeba Hofkirche anebo slavnou katedrálu Frauenkirche. Drážďany se nechvalně proslavily také za 2. světové války, kdy bylo celé město kompletně zdevastováno díky náletům spojenců. V Drážďanech vypukl masivní požár, jelikož většina bomb na něj spadených byla zápalného charakteru. Zemřelo zde také obrovské množství lidí. Drážďany se ale postupem času z této rány dostaly a mnohé stavby byly restaurovány.

Historickými památkami jsou Drážďany doslova protkány. Mnohým lidem se však při vyslovení názvu tohoto města vybaví zejména Zwinger. Tato barokní památka představuje obrovský komplex, který je sídlem světoznámé galerie. I budovy Wintru byly za 2. světové války poničeny, nicméně poměrně rychle se je podařilo zrestaurovat do dnešní podoby. Současnému vzhledu vděčí Zwinger zejména architektu Gottfriedovi Semperovi, který zde nechal zbudovat novorenesanční obrazárnu. Ve světoznámé galerii jsou dnes vystavena díla, mezi která řadíme třeba slavnou Sixtinskou Madonu anebo mnoho dalších obrazů od takových velikánů, mezi něž patří třeba Rembrandt a další. Kromě obrazárny je možné navštívit ve Zwingeru také výstavu krásného tradičního míšeňského porcelánu anebo výstavu různé zbroje a brnění. Když člověk navštíví Drážďany, určitě by neměl opomenout návštěvu Frauenkirche. Tento protestantský barokní kostel se rozkládá v samotném srdci Drážďan nedaleko Zwingeru. Jeho minulost je velmi smutná, jelikož se stal obětí masivního bombardování, ostatně stejně jako mnoho dalších budov v Drážďanech.

Drážďany

Krásnou stavbou je zcela jistě také budova Semperovy opery, která se rozkládá na Operním náměstí přímo naproti známého kostela Hofkirche. Mimo své nádherné exteriéry a interiéry se tato budova také vyznačuje skvělou akustikou a taktéž velmi zajímavým a poutavým repertoárem. Hudební zážitek je stoprocentní. Operu mimo jiné proslavil hlavně Richard Wagner. Raritou, která se nachází na území této saské metropole, je bezesporu krásný nástěnný obraz, který je složen z porcelánových kousků. Jeho název zní Fürstenzug. Spojuje náměstí mezi nejznámějšími kostely Frauenkirche a Hofkirche. Hodně často se také nacházejí na náměstích oživlé sochy, jež jistě upoutají pozornost mnohých.

Objednat ubytování v Drážďanech!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Drážďany

Hledáte levné ubytování v Drážďanech? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!