Eurovíkendy

Na eurovíkend na vlastní pěst - ušetříte tisíce!

Eurovíkendy jsou dnes velice populární možností, jak strávit krátkou a aktivní dovolenou. Můžete vyrazit do neznámého města a celé jej poznat během několika málo dní (nemusí jít nutně pouze o víkend). Volba, jak eurovíkend obstaráte, je na vás: buď zvolíte klasický eurovíkendový zájezd a necháte vše na cestovní kanceláři, nebo si sestavíte podobný zájezd sami a vyrazíte na vlastní pěst. Sice vás to bude stát nějaké úsilí, na druhou stranu ale ušetříte na zájezdu nemalý peníz. Na následujících řádcích vám poradíme jak na to.


Kam chcete jet?

Výhodou zájezdů na vlastní pěst je nepochybně to, že se nemusíte omezovat pouze na destinace, jež nabízí cestovní kanceláře. Můžete si sestavit svůj eurovíkend nejen jak chcete (a můžete dokonce porušit i celou koncepci eurovíkendů a odjet třeba i na jiný kontinent), ale i kde ho chcete. Cílem cestovek je prodat vám zájezd co nejdráž, takže se většinou jezdí do Itálie, Francie a dalších zemí, které jsou relativně na dosah ruky a nejsou příliš drahé. Vy si ale za prakticky stejný peníz jen díky tomu, že si ubytování, stravu a dopravu obstaráte sami, můžete zájezd užít třeba v New Yorku nebo Moskvě, což nejsou zrovna typické destinace pro podobné zájezdy. Záleží jen na vás a na tom, na co máte chuť!

Kde koupit letenky? Kolik stojí?

V dnešní době už nemá cenu uvažovat nad tím, že byste na zájezd jeli po vlastní ose autem, nebo se trmáceli desítky hodin v autobuse. Nejenže je podobný způsob dopravy nepohodlný, on navíc stojí už prakticky stejně jako letadlo, takže se ani nevyplatí. Dá se obecně říct, že do dvou tisíc za osobu už dnes seženete letenku prakticky kamkoliv po Evropě (letenky do neevropských destinací, ať už na západ či na východ, jsou pochopitelně dražší), záleží jen na tom, jestli preferujete spíše cenu, nebo dáváte přednost většímu pohodlí.

Hlavním leteckým přepravcem v České republice je společnost ČSA, která má přímá spojení do většiny hlavních měst Evropy i USA. Tatáž společnost nabízí své letenky levněji v rámci své dceřiné společnosti Click4sky (letenky začínají na 1390 Kč), musíte ale objednávat dostatečně s předstihem. Pokud vám nevadí nižší standard, můžete využít služeb známé irské společnosti RyanAir, která z Prahy i Brna vypravuje lety do několika důležitých evropských destinací, a to za velmi příjemné ceny. V častých akcích můžete mnohdy koupit plnohodnotnou letenku i za 5 Kč, musíte ale zároveň počítat s mnoha omezeními. Velmi oblíbený je v současnosti také Wizzair, který má co se levných letenek týče, asi nejlepší záběr. Jednosměrnou letenku seženete za ceny začínající kolem 500 Kč, přitom kvalita nijak neutrpí. TIP: Podívejte se na přehled leteckých společností a všech destinací, kam s nimi můžete levně letět.

Jaký hotel vybrat? A za kolik?

Pokud se rozhodnete organizovat si zájezd sami, nejlepší bude začít výběrem letenky, potažmo letecké společnosti. Teprve až budete znát svou destinaci, se vyplatí hledat hotel.

I zde platí to, co u letenek: musíte dopředu znát své požadavky, podle toho pak najdete vhodné ubytování. Při ceně hotelů se zohledňují mnohé faktory, stěžejní je hlavně standard pokojů a dostupnost dopravy, respektive blízkost k centru. Důležité je také vědět, kde se vyplatí daný hotel objednat. Platí zde nepsané pravidlo, že výhodnější ceny mají zahraniční servery s ubytováním, než ty české. Anglické weby poskytují ubytování v mnohem větších objemech a mohou si tedy dovolit nesrovnatelně nižší ceny. Nejsou výjimkou situace, kdy jeden hotel ve stejném termínu stojí přes český web 1500 Kč na noc a na zahraniční konkurenci se dá tentýž hotel koupit o polovinu levněji.

Nejlepší v poměru cena / kvalita je server Booking.com. Najdete zde velké množství hotelů z celého světa, a hlavně je můžete přehledně třídit podle svých požadavků a také ceny. Standardní hotel prakticky kdekoliv v Evropě (3 až 4 hvězdičky) v dobré dostupnosti dopravy a nedaleko centra byste měli sehnat za cenu kolem 1000 až 1500 Kč na noc. S nároky můžete jít samozřejmě níž, a sehnat tak ubytování podstatně levněji. To se pak už ale možná vyplatí jít rovnou na NĚCO.COM, což je stránka specializující se vysloveně na hostely, tedy nejlevnější možný tip ubytování. TIP: Přečtěte si více o tom, kde objednat hotely nejlevněji.

Eurovíkendy od A do Z - připravené zájezdy pro vás

Paříž

Levně: jednosměrná letenka od 431 Kč!

Paříž je jako stvořená pro romantický výlet. Určitě musíte vidět na vlastní oči Eiffelovu věž nebo Vítězný oblouk. >> více

Londýn

Lákavé ceny: letenka s Ryanair od 1 Kč!

Muzea, památky, divadla, úžasná atmosféra. Londýn nabízí vše, co si budete přát. A ještě něco navíc. Neváhejte a leťte ještě dnes!

Řím

Všechny cesty vedou do Říma!

Spatřit nádherné křesťanské stavby po boku těch starověkých, to se vám poštěstí pouze v v hlavním městě Itálie – v Římě.

Istanbul

Exotika: je to Evropa? Je to už Asie?

Istanbul je městem na pomezí Evropy a Asie. Tento fakt mu vtiskl nepopsatelnou krásu, která se odráží ve všech význačných stavbách ve městě.

Benátky

Romantika za nízké ceny: už od 3 200 Kč

Projížďka na gondole mluví sama za sebe. Spatřit všechny hlavní památky, a přitom si pěkně hovět v loďce, to stojí za vaši návštěvu.

Amsterdam

Galerie, muzea, projížďky na kole a samozřejme Coffee shopy!

Čistý vzduch, klidné město, spousta historických památek. Takový je Amsterdam, přístavní centrum Holandska.

Athény

Za historií? Za krásnou přírodou? Řecko!

Starověká historie společně se soudobou architekturou, tím vším si projdete v Athénách, kolébce evropské kultury.

Stockholm

Překvapivě krásný, překvapivě moderní Švédsko si zamilujete!

Skutečná perla Skandinávského poloostrova, která se rozkládá na obrovském počtu všech možných ostrovů a ostrůvků.

Barcelona

Vše co si jen turista může přát: Galerie, muzea, koupání v moři

Středozemní moře, sluníčko, nádherné stavby – tím se proslavilo katalánská Barcelona, město mnoha tváří.

Nabídka eurovíkendů od cestovních kanceláří


Naše tipy Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!