Ubytování v Istanbulu

Istanbul - brána do Orientu a město na pomezí dvou světů. To jsou dvě neznámější a zároveň i nejvýstižnější pojmenování pro turecký Istanbul. Turecko v posledních letech zažívá turistický boom, protože dostupné jak dopravou, tak i cenou dovolené. Ubytování v hotelích je zde za rozumnou cenu, většinou včetně jídel z místní kuchyně.

Istanbul

Hlavním vyznáním je tu sice nám nezvyklý islám, přesto je Istanbul otevřen Evropě a jejím mravům. Můžeme tu proto ochutnat orient a přitom stále zůstávat jednou nohou v Evropě.

Přesně takový je Istanbul i geograficky. Rozkládá se totiž na obou polovinách Bosporského průlivu. Je největším tureckým městem a zároveň i turisticky nejatraktivnějším. Počátky města se datují do starověku, kdy zde byla kolonie Římské říše. Později se během vlády Konstantina Velikého stala jejím hlavním městem. Památkou tohoto činu dodnes zůstává slavný Konstantinův sloup. V tomto křesťanském období také vznikla největší církevní stavba té doby – chrám Hagia Sofia, neboli chrám Boží Moudrosti. Chrám dodnes zůstává nejvýznamnější památkou byzantské architektury, i když jeho tvář byla při islamizaci města nešetrně pozměněna přestavbou na mešitu.

Istanbul

V současnosti je stavba sekularizována a slouží jako muzeum. Tím ale výčet památek nekončí. Sídlo sultánů – palác Dolmabahce, je neuvěřitelně rozlehlý a vyzdobený komplex budov, které byly vystavěny na konci 19. století. Kroky návštěvníků většinou zamíří do místních bazarů, které neslouží k prodeji použitého zboží, ale jsou velkými tržnicemi, kde je možné koupit vše, od oblečení, přes dárkové a upomínkové předměty, až po koření a potraviny. Turisté tak mají možnost okusit pravou atmosféru arabských trhů, mohou si vyzkoušet smlouvání, které jim zaručí výrazné úspory při nákupech a přivést si domů tradiční výrobky a uchovat si touto formou vzpomínku na nádhernou dovolenou v prastarém kosmopolitním městě.

Objednat ubytování v Istanbulu!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Istanbul

Hledáte levné ubytování v Istanbulu? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!