Ubytování v Londýně

Sídlo královny Alžběty, představitelů anglikánské církve, vlády, parlamentu. Centrum kulturního, politického a společenského dění. Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska – to všechno je Londýn.

Londýn

Přes všechny pohromy, které Londýn postihly, jako například mor nebo požár, má toto 9 milionové město velmi bohatou historii. Metropole je rozdělena na Starý Londýn a 32 obvodů. Bylo by hříchem navštívit Londýn a nevidět jednu z nejnavštěvovanějších dominant Londýna – Big Ben. Téměř 97 metrů vysoká věž s hodinami, které každou hodinu odbíjejí přesný Westministerský čas. Tento symbol Londýna je součástí budov parlamentu.

Buckingham, Tower Bridge a další skvosty

Rozhodně si nenechte ujít proslulé střídání stráží u Buckinghamského paláce, což je asi největším lákadlem. Buckinghamský palác je od dob královny Viktorie londýnskou rezidencí monarchů. V současnosti v něm sídlí nedotknutelná hlava britského impéria –královna Alžběta. Palác byl vystavěn v 18.století třemi architekty. Bohužel lze tuto památku sledovat pouze zvenčí.

Londýn se může pyšnit mnoha krásnými mosty, nejznámějším a nejfotogeničtějším je bezesporu Tower Bridge. Byl postaven v roce 1894 v gotickém stylu a má dvě věže vysoké 65 metrů, rozpětí mezi nimi je 65 metrů. Jeho mostní rámy se dokážou zvednout během 90 vteřin, aby mohly projíždět lodě. Na jeho konstrukci bylo použito 11 tisíc tun oceli a 140 tisíc tun betonu.

Londýn

Typickým znakem Londýna je pevnost Tower of London. S jeho stavbou začal král Vilém Dobyvatel, v minulosti zde žili angličtí králové. Byl ale využívám jako zbrojnice, mincovna a klenotnice. Nejvíce se ale proslavil jako pevnost – 30 metrů vysoká, se zdmi tlustými přes 3 metry – ve které bylo vězněno a popraveno mnoho osobností. Dodnes velmi zachovalý Tower of London je využit jako muzeum pro královskou zbrojnici a klenotnici, ve které je uložen i největší diamant světa Koh-i-noor. Další zajímavostí je šestice havranů , kteří podle legendy nesmějí tuto nejzachovalejší pevnost opustit.

Zábava pro každého

Nejznámější náměstí Trafalgar square, jemuž dominují obrovské kašny a pomník admirála Nelsona(hrdina bitvy u Trafalgaru), je bezpochyby neodmyslitelnou součástí Londýna. Sochu boha Erota na Piccadilly Circus, který ukazuje paží právě na Trafalgarské náměstí, si nenechá ujít žádný turista. Neodmyslitelnou součástí Piccadellského náměstí je rohový dům se světelnými reklamami.

Westministerské opatství – korunovační kostel postaven původně v normanském slohu, později přestavěn v gotickém slohu – je také nezapomenutelnou památkou Londýna, na své cestě ji určitě nevynechejte. Nedílnou součástí je kaple Jindřicha VIII.

V Londýně je ohromné množství muzeí, jejichž velkou výhodou je, že jsou většinou zdarma. Nejznámějším je Muzeum voskových figurín Madame Tussand, najdete zde všechny významné osobnosti lidských dějin.

Po náročných procházkách si můžete příjemně odpočnout v legendárních londýnským parcích. Nejznámější a největší je nepochybně Hyde park. Proslulost získal díky řečnickému koutku, ve kterém může každý hlásat, co chce. Na umělém jezírku můžete veslovat, procházet se po klikatých cestičkách a příjemný výlet můžete zakončit piknikem na trávě. Londýn je městem nespočtu možností, je jen na vás, jaký si výlet uděláte!

Objednat ubytování v Londýně!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Londýn

Hledáte levné ubytování v Londýně? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!