Ubytování v Madridu

Nejvýše položené hlavní město v Evropě, sídlo krále, známá socha opírajícího se medvěda, hlavní a největší město Španělska – to je Madrid.

Madrid

I když se to nezdá, Madrid nebyl vždy katolickým městem, tak jak je tomu dnes. Kolem 9.století byl pod nadvládou Maurů, proto byla v Madridu muslimská víra. V 11.století převzala vládu kastilská koruna a do Madridu tak dorazila katolická víra, a tak se začaly muslimské mešity přestavovat na katolické kostely. Nejhorší období Madridu bylo ve 20. během Francova fašistického režimu a během občanské války.

Prohlídku města byste měli začít z madridského náměstí Plaza Mayor, které je pokládáno za střed celého Španělska. Asi proto se odtud počítají kilometry všech důležitých silnic celého Španělska.

Největší a nejkrásnější

Velkolepou stavbou je Královský palác – Palacio Real. Byl postaven kolem 18.století. Původně na tomto místě stál maurský palác Mayrit (od něj je zřejmě odvozeno jméno Madrid), ale ten v polovině 18.století vyhořel.Tato stavba patří k nejkrásnějším stavbám Madridu. Celý palác je obklopen parky. Královský palác je asi 10krát větší než Buckinghamský palác, takže si na jeho prohlídku nechte dostatek času.

Madrid

Vaše kroky můžou dál vést do obrazárny Muzeo del Prado. Při vaší prohlídce ho rozhodně nemůžete minout, protože se nachází blízko centra. Během jeho návštěvy můžete obdivovat jedinečnou sbírku asi šesti tisíc malířských děl z celé Evropy.

Madrid a jeho historie

Historie na vás dýchne při návštěvě madridského muzea Museo Arquelgico Nacional. Jeho prostřednictvím se navrátíte do dávných časů Řeků, Římanů a Egypťanů. Nejobdivovanějším exponátem je egyptská mumie kněžky v sarkofágu a kopie celé jeskyně Altamira.

Kostel z druhé poloviny 18.století Ermita de San Antonio de la Florida vás zaujme hlavně díky své zdobící kopuli- Goyovou freskou. Můžete zde nalézt i jeho hrobku. Mnoho návštěvníků si nenechá ujít podívanou na kosti svatých, které jsou uložené v augustiánském klášteře pocházejícím ze 17.století.

Objednat ubytování v Madridu!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Madrid

Hledáte levné ubytování v Madridu? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!