Ubytování v Mnichově

Bavorská metropole Mnichov se rozkládá na řece Isar v podhůří Alp. Jméno samotného města je odvozeno logicky od slova mnich, jelikož se zde právě mnichové v době minulé sdružovali. Z pohledu velikosti metropole se jedná prakticky o třetí největší město v Německu.

Mnichov

Největším městem z pohledu rozlohy je hlavní město Německa Berlín a druhým největším Hamburk. Mnichov je typický zejména mnoha různými památkami a také slavným olympijským stadionem a dalšími stavbami. Zapomenout pochopitelně nelze ani na slavný Oktoberfest, na který se sjíždějí statisíce milovníků zlatavého moku z celého světa.

Moderní metropole

Strávit víkend anebo i klidně delší dobu v Mnichově zcela jistě stojí za to, jelikož tato metropole disponuje hodně bohatou a starobylou historií, která se na jejím vzhledu dost jasně podepsala. Za jakýsi zárodek Mnichova je považován kostel Petersbergl, kde sídlili mniši. První zmínka o městě pochází z druhé poloviny 12. století a o mnichově se mluvilo jako o Ville Munichen. Jinak ale také Mnichov prožil poměrně bouřlivé středověké období a také novověk. Zejména za vlády Ludvíka I. byl Mnichov jedním z center tehdejší Evropy. Mnichov se ale také proslavil nechvalně, a to tím, že zde sídlila nacionálně socialistická strana. Adolf Hitler zde měl až do roku 1930 své hlavní sídlo. Mnichov je také centrem vzdělanosti, což potvrzuje skutečnost, že zde sídlí hned několik vysokých škol. Jsou jimi například Technická univerzita, Vysoká škola vojenská, Vysoká škola hudební a další. Bavorská metropole se také proslavila zejména v roce 1972, kdy se tady konaly olympijské hry, za jehož účelem byl zbudován úžasný olympijský areál. Ten čítá hned několik sportovišť, obrovský park a také nádherný Olympijský stadion v Mnichově.

Jednou z historických dominant Mnichova je náměstí Marienplatz. Na tomto náměstí se nachází Neues Rathaus, tedy Nová radnice. Jde o novogotickou budovu, která jistě stojí za zhlédnutí. Typická je zejména dvěma věžemi. Na Marienplatzu je možné najít ještě další stavby sakrálního rázu. Jsou jimi Heiliggesteistkirche s překrásným rokokovým stropem a také další kostel zvaný St. Peterskirche. V tomto kostele je krásná vyhlídka na okolní alpské velikány. Za jednu z nejtypičtějších mnichovských staveb je považován kostel Frauenkirche. Ten je z pohledu své výstavby řazen do pozdně gotického období a typický je zejména tím, že má dvě charakteristické věže tvarem připomínající cibule. Najíte je možné fotografii anebo obrázek této stavby na mnoha různých předmětech denního užitku, tedy na hrnečcích, pivních táccích a dalších předmětech. Podívat se také mnozí turisté jezdí na fontánu Richarda Strausse a městskou bránu zvanou Karlstor. Z dalších památek jmenujme ještě středověkou bránu Sedlinger Tor anebo palác Residenc.

Mnichov je městem, které se proslavilo také mnoha parky a krásnými místy přírodního rázu. Jednou z velkých atrakcí tohoto města je zcela určitě slavný Olympijský park. Ten se proslavil zejména pořádáním olympijských her v roce 1972. Velmi často se zde v současné době pořádají různé koncerty a další kulturní akce, ale také různá sportovní klání. Zapomenout nelze ani na muzeum slavné automobilky BMW. Za návštěvu jistě stojí také Anglická zahrada představující prakticky největší park v celé Evropě. Rozkládá se na celkových 7,5 kilometrech čtverečních. Schází se zde jak milovníci procházek, tak i inline bruslaři a další. Krásná a romantická je zcela jistě také projížďka na loďkách. Proslulou částí tohoto parku je tradiční pivní zahrádka. Ze známých pivnic upozorněme alespoň na Hofbräuhaus.

Objednat ubytování v Mnichově!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Mnichov

Hledáte levné ubytování v Mnichově? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!