Ubytování v Stockholmu

Benátky severu, město na 14 ostrovech ležící na břehu jezera Mälaren a Baltského moře, obchodní a průmyslové centrum Švédska, hlavní a zároveň největší město – to vše je Stockholm.

Stockholm

První písemná zmínka o Stockholmu pochází z roku 1252, kdy byl důležitým místem pro trh se železem. Původně bylo město založeno za účelem obrany města Sigtuna, proto byla první stavbou strážní věž – postavená z kmenů(švédsky stock) . Tato obranná zařízení se nacházela na menších ostrovech(švédsky holm).Z toho pravděpodobně pochází jméno města. Stockholm je hlavním městem od roku 1523.

Po stopách historie

Původně bylo město celé ze dřeva, ale neustále se vracející požáry donutili obyvatele používat místo dřeva kameny a cihly. V současnosti se ve městě snoubí historie s přítomností, takže je jen na vás, jestli se necháte okouzlovat tajuplnými uličkami nebo širokými třídami z 19.století.

Stockholm se rozkládá na 14 ostrovech, které jsou mezi sebou propojeny mosty. Každý ostrov má svůj název a na každém se odvíjel kousek historie. Mezi nejznámější ostrovy patří Stadsholmen (zde se rozkládá Staré Město) a Djurgården (zde je naopak větší množství muzeí). Větší koncentraci kvalitních muzeí než ve Stockholmu nenajdete, proto neváhejte a navštivte jich co nejvíce.

Ve městě se nachází dvě památky UNESCO. První z nich je Skogskyrkogården, čili dřevěný hřbitov. Architekti využili přírodního prostředí v okolí starého hřbitova a proměnili jej v pozoruhodné místo. Hřbitov byl navrhnut tak, že odráží styly od románského až po funkcionalistický. Ze známých osobností je zde pohřbena Greta Garbo.

Stockholm

Druhou památkou zapsanou na seznamu světového dědictví je palác Drottningholm, v překladu Královnin ostrov. Palác si v 16.století nechal vybudovat Jan III. Švédský. Během 16.století stihl palác vyhořet, aby byl následně opět postaven. Dodnes slouží jako sídlo švédským královským rodinám.

Ostrovy, Gamla Stan a netradiční muzea

Historické srdce města se nachází v Gamla Stan, což v překladu znamená staré město. Toto místo by neměl vynechat žádný návštěvník, protože zde se tvořily švédské dějiny. Budete okouzleni klikatými uličkami, které lemují historické budovy. Je zde ale i mnoho budov z 19.století, jejíchž stavba je inspirována budovami a architekturou zejména z Berlína a Vídně. Tento vliv je nejvíce vidět na budově Královské opery.

Při návštěvě Stockholmu nesmíte zapomenout na ostrov Djurgården. Největšími lákadly je Skansen a netradiční muzeum Vasa. Ve Skansenu nejdete ohromné množství různých exponátu dovezených z celého Švédska. Muzeum Vasa skrývá stejnojmennou námořní loď, která byla potopena hned po svém prvním spuštění na moře na počátku 17.století. Loď se zachovala v neporušené podobě, a vy si tak můžete užít pohled na více než 400 let starou loď.

Na ostrově Norrmalm stojí renesanční budova Národního muzea.Na ostrově Kungsholmen vás nejvíc zaujme benátsky působící radnice a její věž, která je vidět široko daleko. Radnice je především známá každoročním udílením Nobelových cen.

Procházku po Stockhlomu můžete provést pěšky. Od věci ale není ani projížďka na kole. Stihnete toho mnohem víc a ještě se příjemně projedete.

Objednat ubytování v Stockholmu!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Stockholm

Hledáte levné ubytování v Stockholmu? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!