Ubytování ve Vídni

Vídeň je hlavním městem Rakouska a zároveň disponuje také statusem jedné ze spolkových zemí v Rakousku. Její polohu v podstatě historicky určila řeka Dunaj, na jejímž toku se nachází. Hlavní město Rakouska je obýváno v současné době přibližně 1,7 miliony lidí a i díky tomu je mnohými považováno za kulturní a společenské centrum nejen Rakouska ale střední Evropy vůbec.

Vídeň

Ostatně množství historických památek a různých atrakcí, které lákají turisty prakticky z celého světa, mluví zcela jistě za své. Vždyť již jen samotné historické centrum Vídně, jež bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, láká v průběhu roku obrovské množství návštěvníků.

Vídeň vás okouzlí

Zažít víkend v tomto městě musí okouzlit v podstatě každého člověka, který má rád jak historii, tak i krásné upravené ulice a architektonické skvosty, které se zde nacházejí. Ostatně z historického hlediska lze říct, že se Vídeň řadí mezi města s nejhlubšími kořeny vůbec. Její osídlení spadá již dokonce do období, kdy měli v Evropě své provincie samotní Římané. Jejich vojenský tábor nesl název Vindobona a hlavním účelem tohoto tábora byla obrana před Markomany a dalšími germánskými kmeny. Ostatně u hlavního města dnešního Rakouska položil svůj život jeden ze slavných císařů Marcus Aurelius. Velmi důležitým centrem všeho dění byla Vídeň zejména ve středověku, kdy se zde konaly mnohé kongresy a důležité schůzky nejvyšších představitelů tehdejších mocností. V období napoleonských válek byla Vídeň ustanovena jako hlavní město Rakouského císařství. V dalších letech pak sloužila jako centrum dění Rakouska Uherska. V dalších letech, zejména po první světové válce a osamostatnění Československa se úloha Vídně poněkud snížila, nicméně i tak je v současnosti jedním z hlavních center Evropy.

Památky, památky a zase jen památky

Hlavní charakteristikou Vídně by mohlo být velké množství památek, které na území hlavního města Rakouska byly v minulosti zbudovány. Když začneme výčtem alespoň některých z nich, tak na prvním místě bude Hofburg. Tento palácový komplex byl v minulosti sídlem dynastie Habsburků. Typický je zejména tím, že se původně jednalo o hrad, který byl přebudován v moderní zámecké prostory. Jedním z nejnavštěvovanějších míst Hofburgu je určitě císařská klenotnice, jež obsahuje mnohé skvostné kousky. Krásné jsou určitě také prostory Albertiny – nejnavštěvovanějšího muzea Rakouska, ve kterém je možné spatřit i obrazy takových velikánů, jakými jsou třeba Pcasso či Rubens. Nejen milovníci koní a ušlechtilé jízdy na nich si vychutnají pohled do Španělské dvorní jízdárny, jež je včleněna do celého komplexu v Hofburgu. Hodně navštěvovanou památkou je bezesporu také barokní letní císařské sídlo- zámek Schönbrunn. Ten je složen hned z několika částí a přiléhá k němu také obrovská zahrada, jejíž součástí je i menší zoologická zahrada. Krásné jsou také skleníky, a to hlavně skleník pouštní. Zapomenout samozřejmě nelze na jednu z dominant sakrálního rázu- Dóm svatého Štěpána.

Ti, kteří mají rádi zábavu jako takovou, mohou navštívit Práter. Jde o obrovský zábavní park, který je znám prakticky nejen po celé Evropě, ale i po celém světě. Byl založen již ve 2. polovině 18. století císařem Josefem II. Atrakcí se tady nachází obrovská spousta, nicméně nejznámější je obrovské vídeňské kolo zvané Wiener Riesenrad. Jeho výška je úctyhodná, jelikož měří celých 64 metrů. Nabízí překrásné pohledy na hlavní město Rakouska. Práter je obrovský a je možné se zde také procházet po krásném okolí anebo navštívit fotbalový station, který je tady také situován.

Objednat ubytování ve vídni!

Ceny: už od 500 Kč

Vyberte si hotel nebo hostel, jaký chcete. Nejste omezeni jako u cestovek - vyberete si ubytování, které vám bude nejvíce vyhovovat. Objednávejte ještě dnes!

Kompletní nabídka ubytování


Ubytování Vídeň

Hledáte levné ubytování ve Vídni? Jste na správném místě. Stačí do formuláře uprostřed stránky zadat datum, ve kterých hodláte toho město navštívit, a následně se vám objeví konkrétní nabídka hotelů. Stačí si jen vybrat, který vám bude nejvíce vyhovovat - servisem, cenou, nebo lokalitou. Pokud neznáte konkrétní data vaší cesty, podívejte se na kompletní nabídku ubytování.

Výhodné nabídky Nepřehlédněte
>>
Nejlevnější hotely
Nejnižší ceny hotelů a penzionů překvapivě nenabízí české servery, ale americké. Je to jednoduché, poskytují ubytování ve velkých objemech, a tak si nízké ceny mohou dovolit. Průkopníkem v tomto oboru je server Booking.com, kde seženete ubytování snad v každém městě na světě za několik set korun. Samozřejmě si ale můžete vybrat podle svého gusta a finančních možností a objednat třeba i pětihvězdičkový hotel. Booking zkrátka vyhoví všem, ať už je vaše představa o ubytování jakákoliv.
>>
Eurovíkendy s CK
Samozřejmě můžete nechat vše na nějaké cestovce, což sice bude o něco málo dražší, na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a váš eurovíkendový pobyt proběhne bez jakýchkoliv starostí. Ceny eurovíkendů s CK začínají kolem 3 000 Kč. Na eurovíkend se tak již dnes může vydat opravdu každý! Zobrazit nabídku cestovních kanceláří!
Eurovíkendy na vlastní pěst
  • Svůj eurovíkend si můžete vytvořit sami podle svých představ a nemusíte se omezovat velmi úzkou nabídkou cestovek. Jak na to? Stačí postupovat v jednoduchých krocích.

  • 1. Koupit letenku. Můžete využít služeb společností RyanAir, Click4Sky nebo Wizzair, což jsou nízkonákladové letecké společnosti zaměřené přímo na eurovíkendy. Levné letenky koupíte již za několik set korun. Projděte si aktuální akce všech společností a podle toho vyberte vhodný let.

  • 2. Rezervovat hotel. Využijte služby Booking.com, která nabízí ubytování po celém světě za nejvýhodnější ceny. Ubytování zde seženete častěji o desítky procent levněji než v samotných hotelech.

  • 3. Plánovat výlety a těšit se. V podstatě kromě hotelu a dopravy nic dalšího nemusíte řešit. Eurovíkendy jsou hlavně o svobodě! Přiletíte do svého vysněného města a děláte si co chcete, kdy chcete a s kým chcete. A pokud si eurovíkend naplánujete sami, ušetříte nezanedbatelné částky!